Haber Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 13:11 Bu haber 26085 kez okundu
 
AÖF soru ve cevapları ne zaman yayınlanır? AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte AÖF final ayrıntıları!
Açıköğretim Fakültesi’nin (AÖF) final sınavına giren öğrenciler bugün ve yarın AÖF sınavlarına girecek. AÖF sınavlarından çıkan öğrencilerin merak ettiği soruların başında ise AÖF soru ve cevapları açıklandı mı ve AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak soruları geliyor.
Akademik İlan Haberi
AÖF soru ve cevapları ne zaman yayınlanır? AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte AÖF final ayrıntıları!

 Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bugün ve yarın AÖF final sınavına giriyor. Her sınav sonrası sınav soru ve cevapları öğrenciler tarafından heyecanla beklenirken sonuçların AÖF soru ve cevapları açıklandı mı? AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? gibi soruların cevabı merakla bekleniyor..

 

AÖF SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?.

AÖF soru ve cevapları henüz yayınlanmadı ancak birkaç gün içinde yayınlanması bekleniyor. AÖF sonuçlarının açıklanması ise bir süre daha sürecek. Her sınavın ardından “Sonuçlar ne zaman açıklanacak?” konusu gündeme gelirken genellikle AÖF sınav sonuçları 15 gün içinde açıklanıyor.

 

SINAV SONUÇ İTİRAZI.

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

 

Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz.. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir..

 

TUTUKLU VE HÜKÜMLÜ ÖĞRENCİLERİN SINAVLARI.

Tutuklu ve hükümlü öğrenciler, cezaevi ve tutukevlerinde sınava katılmak isterlerse her sınav döneminden bir ay önce (tahliye edilme olasılıkları da düşünülerek) cezaevi müdürlüklerine başvurmak zorundadırlar.. Askerî Cezaevi ve Tutukevlerinde tutuklu ve hükümlü bulunan öğrenciler, Askerî Cezaevi ve Tutukevlerinde sınava katılmak isterlerse konu ile ilgili dilekçeleriyle her sınav döneminden en az iki ay önce (tahliye edilme olasılıkları da düşünülerek) Askerî Cezaevi müdürlüklerine başvurmak zorundadırlar.. Adalet Bakanlığı ve Millî Savunma Bakanlığı sınava gireceklerin listesini Anadolu Üniversitesine bildirmekte olup bu listede yer almayan öğrenciler cezaevlerinde veya tutukevlerinde sınava alınmazlar.. Bunun dışında öğrencilerin, cezaevi müdürlüklerinin ve ilgili savcılıkların doğrudan Anadolu Üniversitesine, ilgili fakültelere veya illerdeki AÖF bürolarına yaptıkları başvurular işleme alınmamaktadır..

Kaynak: Editör:
Etiketler: AÖF, soru, ve, cevapları, ne, zaman, yayınlanır?, AÖF, sonuçları, ne, zaman, açıklanacak?, İşte, AÖF, final, ayrıntıları!,
Yorumlar
Haber Yazılımı