Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 21:03 Bu haber 5542 kez okundu
 
Profesörden Cumhurbaşkanına: Rektör Atamalarına Dikkat!
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Resul Gerçekçioğlu Cumhurbaşkanına seslenerek rektör atamaları ile ilgili tespitlerini dile getirdi.
- Haberi
Profesörden Cumhurbaşkanına: Rektör Atamalarına Dikkat!

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Resul Gerçekçioğlu Sn. Cumhurbaşkanına seslendiği yazısını sosyal medyadan dile getirdi.

 

Gerçekçioğlu çağrısında şunlara yer verdi:

 

Sayın Cumhurbaşkanım, bu günlerde çok sayıda üniversiteye REKTÖR atayacaksınız.

 

İnanılmaz bir bolluk var.

 

Bunlardan çok az bir kısmı ‘ya tutarsa’ mantığı ile müracaat etseler de çoğu da akademik liyakatin ötesinde; vekilini, rektör arkadaşlarını, siyasi il başkanlarını, sendika, dernek, kanaat önderi, cemiyet veya cemaatlarını aracı kılacaklardır.

 

İşiniz ne kadar zor bilemem.

 

Ancak bunlar arasında;

 

1. Bağlı oldukları kurumda esamesi okunmayan, varlığı ile yokluğu belli olmayan, bir yerlere gitmesi durumunda hiç eksikliği hissedilmeyecek, bu güne kadar üniversitesine, iline, bölge ve ülkesine bir çivi çakmamış, dikili bir ağacı olmamış ve dahi yaralı parmağa i…yecek kalitede olanlar, olacaktır.

 

2. Bir kısmı ‘iyi insan rolünde’ odasından hiç çıkmaz, ciddi akademik çalışmaların içinde olmaz, hiç yurt dışı görmemiş eşi dostu ziyaret etmez münzevi (Adil ÖKSÜZ vari) fakat saman altından su yürüten faydasızlar da olacaktır.

 

3. Bir kısmı 28 Şubat döneminin zalimleri arasında olmasına rağmen küllerinde saklanan ve 15 Temmuz Hain İstila Hareketini desteklediği halde, başarısız olduğunu anlayınca meydanlarda karşı mitinglere katılan ve dahi geceleyen kripto fetöcüler (henüz fetöcüleri tespit ekibinin başındaki 3 kişiden birinin fetöcü çıkması bilgisi taze iken) olacaktır.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti (Vücudu)’ nin en ihtimam gösterilmesi gereken hücrelerinden biri de ÜNİVERSİTELER’ dir.

 

Ülkeme ve milletime yaptıklarınıza, destansı icraatlarınıza meftun, sizlere de karşılıksız medyun bir akademisyenin sezgileri ve tespitleri. Rabbim feraset ve basiretinizi artırsın, yar ve yardımcınız olsun (NOT: Aday değilim!).

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Profesörden, Cumhurbaşkanına:, Rektör, Atamalarına, Dikkat!,
Yorumlar
Haber Yazılımı